A férfi válogatottra a múlt héten sebtében szervezett Szlovákia elleni meccs után újabb próbatétel vár Klagenfurtban, ahol több hasonló képességű csapattal is megmérkőzhet. Ágoston Zsolt szövetségi kapitányt kérdeztük:
FFR: - Kinevezésed után készítettünk már egy riportot: abban felvázoltad az elképzeléseket, terveket. Most az első igazán komoly megmérettetésre kerül sor Klagenfurtban. Hogy látod az eddig eltelt időt, mennyire sikerült megvalósítani az erre a szakaszra előzetesen eltervezetteket?
Á.Zs.: - Az eddig eltelt időszakban a csapat keresése folyt, hiszen meg kellett találni azokat az játékosokat, akik hajlandóak nem kevés időt és pénzt áldozni arra, hogy minden hónapban a szabad hétvégéken válogatott edzésekre járjanak. Illetve akik megtiszteltetésnek veszik a nemzeti mezt, és az általunk felvázolt elképzeléseket magukénak érzik. Ennek utolsó állomása Klagenfurt.
FFR: - Mennyire vagy elégedett az edzéseken való részvétellel és a munkához való hozzáállással?
Á.Zs.: - A keretben lesznek még változások Klagenfurt után is, de a keret nagy része már marad, mert a 80%-os részvételi arányhoz ragaszkodom. Az edzésmunka nagyon jó, és a visszajelzések alapján hasznosnak mutatkozik, ezt segítőimnek köszönhetem elsősorban!
FFR: - Az első meccsen, Miskolcon küzdelmes x született a Kassa ellen. Mi a véleményed az ott látottakról: mik az erősségek, amikre alapozni lehet és mi az, amiben feltétlen előre kell lépni?
Á.Zs.: - Egyértelmű erény, hogy nem adtuk fel egy percig sem a mérkőzést, ami nem jellemző a magyar csapatokra, hanem az utolsó pillanatig képesek voltunk hinni abban, hogy akár nyerhetünk is. Amiben előre kell lépni az mindenképpen a gyorsaság, pontosság, és a fizikai erő kihasználása, amit az itthoni bajnokságban nem igazán támogatnak a játékvezetők.
FFR: - A héten a C csoportos VB-re készülő Szlovákokkal játszottatok. Az ellenfelet hol helyeznéd el a nemzetközi mezőnyben?
Á.Zs.: - Őket a B csoport közepére tenném, rendkívül fegyelmezett erő floorballt játszanak, nagyon gyorsak, erőszakosak és nem ismernek elveszett labdát. Ők most majdnem csúcsformában játszottak ellenünk ezt tükrözi az eredmény is.
FFR: - A közvélemény számára nem teljesen tiszták a mérkőzés körülményei és a szervezés mikéntje – be kell valljuk mi is lemaradtunk a sztoriról:) Röviden összefoglalnád, hogy jött létre ez a meccs?
Á.Zs.: - Gál Tamást keresték meg a szlovákok, hogy nem játszanánk-e velük egy edzőmérkőzést Pozsonyban a VB előtt hétköznap este (csütörtökön). Megkérdeztük a játékosokat, ki vállalja az éjszakai hazaérkezést és utána döntöttünk, megyünk. A csapatlétszám kevésnek bizonyult, így kértem olyan játékosokat, akiket az egyetemi keretből a későbbiekben is szeretnék a felnőttekhez meghívni, nem vállalnák-e a mérkőzést, ők igent mondtak, ezzel végleges lett az utazók névsora. A szlovákok később kérték, legyen Malackiban a meccs, erre is igent mondtunk, majd még messzebbre akarták tenni a meccset, ezt már nem vállaltuk, ekkor Komárom, Győr és végül Kartal neve merült fel, mert ők játszani akartak. Hihetetlen szervezőmunka volt, és aki benne volt csak köszönet illeti érte. Főként Ambrus Katát, Ollé Gabit, akik a kapcsolatot tartották a szlovákokkal és a válogatott kerettel. Még sok embert megemlíthetnék Komáromtól Kartalig, a plakátok elkészítőtől egészen azokig, akik megszervezték, levezették, jegyzőkönyvezték a kartali mérkőzést. Persze a szurkolók adták a hangulatot, ami nagyon jó volt a késői kezdés miatt is. Legyen elég annyi, hogy igazi csapatmunka volt és csak köszönni lehet mindenkinek a közreműködést.
FFR: - A keretből jó néhány nagy név hiányzott, míg pár újoncot is avatott a felnőtt válogatott többek meglepetésére. Mi áll ennek hátterében?
Á.Zs.: - Akik hiányoztak, nem vállalták a pozsonyi túrát, vagy nem jeleztek vissza ezért Kartalon már velük nem számoltunk, nem lett volna etikus azokkal szemben akik vállalták az eredeti utat! Az újoncokkal kapcsolatban fent már leírtam az indokot.
FFR: - Hogyan értékelnéd a Szlovákok elleni meccset? Mennyire vagy elégedett? Kiket emelnél ki?
Á.Zs.: - A mérkőzést sok csúszással tudtuk csak elkezdeni, ami nem jó egyik meccs előtt sem, ez mentálisan nem tesz jót egyik játékosnak sem. A mutatott játék alapján erre számítottam szlovák részről. A mi csapatunknak azzal telt el az első harmad, hogy felvegye a ritmust és az ütközős játékot. Pontatlanul játszottunk, és a gólok nagy részét egyéni helyezkedési, védekezési hibákból kaptuk. Az első sor gólerős játéka volt bíztató, de a többi sor is az utolsó harmadra megtalálta a ritmust, és mert játszani. Talán Vígh Laci teljesítménye volt kiemelkedő, aki sok nagy védést mutatott be. Az újoncok sem okoztak csalódást nekik sok nemzetközi meccset kell játszaniuk, hogy rutint szerezzenek.
FFR: . Klagenfurtban kik lesznek az ellenfelek?
Á.Zs.: - Hollandia, Horvátország, Ausztria
FFR: - A legerősebb kerettel vághat neki a csapat ennek a megmérettetésnek?
Á.Zs.: - Aki ott lesz az mindig a legerősebb keret, mert ők alkotják a nemzeti csapatot függetlenül attól ki maradt ki, és ki került be a válogatottba!
FFR: - Milyen eredménnyel lennél elégedett a szlovák meccs tükrében? Min lesz a hangsúly?
Á.Zs.: - Fő hangsúly a csapat szempontjából a sorok összerakásán lesz, illetve a védekezés és a támadás javításán. Egyénileg pedig kideríteni ki képes nemzetközi mezőnyben is jó teljesítményt nyújtani azok közül, akik még nem szerepeltek hasonló tornán.
FFR: - Mi várható a torna után, a nyár folyamán?
Á.Zs.: - Az egyetemi keretnek lesz a bajnokság végén egy hétvégi tábor, majd innen néhány játékossal kiegészülve nyáron a felnőtt keretnek egy hosszabb összetartó edzés. Szeptembertől minél több nemzetközi mérkőzést szeretnénk játszani.
FFR: - Köszönjük a válaszokat, és sok sikert kívánunk!
Á.Zs.:- Én köszönöm a lehetőséget!
Utolsó kommentek