A magyar floorball élet annak szereplői szemszögéből: beharangozók, kritikák, ötletek, javaslatok, értékelések.... nem mindig komoly formában, nem csak floorbalosoknak. Hogy népszerűbb és ismertebb legyen a lyukacsos labda!

Ha nem cseng ismerősen a sportág neve, akkor ide kattitva olvashatsz egy videókkal megtámogatott szemléletes bemutatót, ami után garantáltan megfertőződsz vele!

Cikkekkel kapcsolatos észrevételekkel a megfelelő szerzők az alábbi címen érhetőek el:

recipeferrum[kukac]indamail.hu

Az oldallal kapcsolatos átfogó ügyek esetében az alábbi címre küldjetek üzenetet:

floorballer[kukac]freemail.hu

MFSZ oldal

A Magyar Floorball Szakszövetség hivatalos oldala ezen a linken elérhető. Az oldalon a hivatalos hírek mellett a bajnoki statisztikák és tabellák is megtalálhatóak.

Utolsó kommentek

Friss topikok

Címkék

1.forduló (1) alomcsapat (11) andrew.w.k (1) angyalka (1) ares (14) átigazolás (1) ausztria (1) az elnök emberei (1) backyard babies (1) bajnoki (1) bajnoksag (1) barca (1) bemutatás (1) bl (1) budapest (1) ch (1) csapatalapítók (5) csapatváltók (2) cseh (1) cseh open (1) dave (1) dfse (10) diamonds (3) dio (1) dióhéjban (61) dopping (1) dr. bubó (2) dropkick murphys (2) edzői szemmel (1) egyetemi vb 2008 (1) ek (3) építők (1) ez volt 2007/2008 (8) feljutók (1) férfi válogatott (4) finn (1) floorball (305) floorball0 (1) floorball bevezető (1) florball (1) foci (29) ftc (2) gigaberuházás (1) golfprojekt (1) harcosok (1) három dolog (1) helyszni beszámoló (1) hét meccse (36) hunfloorball (1) h blockx (1) ibk ch (5) ingatlanmutyi (1) ismertető (1) játékvezető (1) jégkorong (2) kaszinóváros (1) kecskemét (2) kelemen (1) klagenfurt (2) kommentriport (1) krokodil (7) kupa (1) lebukás (1) legendák (6) lengyelország (2) lengyel bajnokság (1) loki (2) lordi (1) lyukacsos kristálygömb (71) madrid (1) magyar kupa (22) manowar (1) meise (5) mfsz (1) minden hétre egy szabály (6) miskolc (2) mourinho (1) múlt jelen jövő (2) nádor (2) nb1 (1) neumann (2) nfse (1) noi (87) női (66) női válogatott (10) november kupa (7) ob1 (151) ob1b (10) ob1torpedo (1) ob2 (88) ob3 (6) oldalszemle (4) olimpia (8) osztályozó (6) ősz izéi (6) ősz tavasz (3) paks (1) páty (1) phoenix (3) pierluigi collina kupa (5) portré (4) radio v2 (3) rebel svenson (1) régi idők (2) rendszer (1) rft (1) rock (23) ronaldo (1) rorschach (1) rudas (1) sári (3) selejtező (1) sérülés (1) siroki brijeg (2) soha nem felejtjük (1) spanyol (2) sportfoto (9) svéd (3) svédország (2) szavazás (1) szlovákia (2) szolgálati közlemény (4) szolnok (7) szöv.kap. (8) szpk (11) talmácsi (1) thunder (1) triton (3) u19 vb selejtező (5) újratöltve (1) vb 2008 (6) veszprém (2) veszprém open (1) világbajnokság (9) visszaszámlálás (32) vitafórum (2) w.a.s.p (1) ws (3) x3m toto (4) Címkefelhő

Linkblog

U19: Beköszönt a magyar válogatott

2008.09.11. 09:22 Floorballer

Egy lelkes önkéntesnek hála helyszíni élménybeszámolót közölhetünk az U19 VB selejtező első napjáról. Nagyon köszönjük!:

Magyarország - Grúzia  31-1 (12-0;8-1;11-0)

Kedd este elérkezett a várva várt pillanat, pályára lépett a magyar U19-es válogatott. A megnyitó ünnepség után Grúzia válogatottja ellen kezdték meg fiaink szereplésüket, több, mint 100 lelkes néző (és közel 5000 légy) buzdítása közepette. 19 másodpercet kellett várni az első helyzetre, az első gólt Kollár Csaba szerezte a 3. percben.

Hosszú lenne a harmad minden momentumát leírni. Hihetetlen elánnal harcoltak ifjú titánjaink, olyan produkcióval rukkoltak elő, melyet minden vetélytársunk csak megsüvegelhet. 20 percig tartottuk kezünkben a mérkőzést, dolgoztuk ki a szebbnél szebb helyzeteket, ontottuk a gólokat. Az 5. percre Kollár mellett már Németh, Darai Bence, Geri Flóri is betalált. Az első vendég lövésre 10 percet kellett várni, de komoly helyzetet nem tudtak kialakítani. A folytatás hasonló fölényt hozott. Záporoztak a lövések, cikáztak a pontos keresztpasszok, ontottuk a gólokat.

A 2. harmadban már itt-ott felfedezhető volt némi „lazaság”, helyenként túl szép megoldásokat szerettek volna fiaink bemutatni, ennek ára néhány vendég helyzet volt. 6.18-nál történt a mérkőzés egyetlen kiállítása, Tadumadze kapott 2 percet veszélyes játékért, amit a srácok pillanatok alatt gólra is váltottak. A 15. percben született a szépítő grúz találat, melyet egy kapu előtti apró hiba után Gabadadze helyezett el a kapunkba. Ekkor már 18-1 volt az állás.

A 3. harmadban is hasonló volt a képlet. Lőttük a gólokat, dolgoztuk ki a helyzeteket. Párszor a vendégek is eljutottak a kapuig, de védelmünk ezen az estén remekül működött. Öröm volt nézni a srácok felszabadult játékát, örömét. Szolnoki gól Aresos passzból, debreceni találat komáromi passzból, vagy krokodil segédlettel született debreceni gól. Senkit sem érdekelt ki honnan jött, hol játszik, ki kinek a nagy ellenfele a bajnokságban. Összefogás. Fontos szó… az U 19-es válogatott már ismeri.

A mérkőzés végén felállva tapsolt a szépszámú publikum. „Cirkuszt a népnek”- szólt egykor Róma ura. Ezt mi ma megkaptuk. Remek játékkal mutatkoztunk be hazai közönségünk előtt.

A grúz válogatott minden dicséretet megérdemel. Alig fél éve ismerkednek sokan a játékkal, hősiesen küzdöttek, amíg bírták. Nagy szó, hogy itt vannak és vállalták a játékot. Reméljük nyugodt körülmények várják majd őket, ha elérkezik az idő a hazatérésre.

Külön kiemelendő a grúz csapatkapitány, Darchiashvili Aleksandre, aki a 31 bekapott gól ellenére számtalan alkalommal mentette meg góltól csapatát, helyenként fergeteges bravúrokat mutatott be. Grúz részről őt választották a mérkőzés legjobbjává, míg magyar részről a debreceni Dúró Norbert lett a legjobb ,ha lehet valakit kiemelni egy ilyen remek produkció után. Számos kimagasló teljesítményt jegyezhettünk fel, elég, ha csak a Darai testvérek 10 pontját, vagy Ressely Norbert 6+3- as mutatóját említem.

Egy kicsit beszéljünk a folytatásról és az ellenfelekről. Oroszország 13-0-ra győzte le a Kartalon rendkívül népszerű spanyol ifjakat, míg Szlovénia 5-2-re verte Hollandia csapatát. Oroszország egy külön „kategóriát” képvisel, ők a csoportgyőzelemért folyó harc fő esélyesei.

Szlovénia és Hollandia (az eredmény ellenére) nagyjából azonos erőt képvisel, a mai játékunk bizakodásra adhat okot ellenünk. Csütörtökön pedig az „elkalapált” spanyol gárdát fogadjuk. Ha formánkat sikerül átmentetünk, szerdán ismét magyar góloknak és magyar sikernek tapsolhat majd a közönség.