A magyar floorball élet annak szereplői szemszögéből: beharangozók, kritikák, ötletek, javaslatok, értékelések.... nem mindig komoly formában, nem csak floorbalosoknak. Hogy népszerűbb és ismertebb legyen a lyukacsos labda!

Ha nem cseng ismerősen a sportág neve, akkor ide kattitva olvashatsz egy videókkal megtámogatott szemléletes bemutatót, ami után garantáltan megfertőződsz vele!

Cikkekkel kapcsolatos észrevételekkel a megfelelő szerzők az alábbi címen érhetőek el:

recipeferrum[kukac]indamail.hu

Az oldallal kapcsolatos átfogó ügyek esetében az alábbi címre küldjetek üzenetet:

floorballer[kukac]freemail.hu

MFSZ oldal

A Magyar Floorball Szakszövetség hivatalos oldala ezen a linken elérhető. Az oldalon a hivatalos hírek mellett a bajnoki statisztikák és tabellák is megtalálhatóak.

Utolsó kommentek

Friss topikok

Címkék

1.forduló (1) alomcsapat (11) andrew.w.k (1) angyalka (1) ares (14) átigazolás (1) ausztria (1) az elnök emberei (1) backyard babies (1) bajnoki (1) bajnoksag (1) barca (1) bemutatás (1) bl (1) budapest (1) ch (1) csapatalapítók (5) csapatváltók (2) cseh (1) cseh open (1) dave (1) dfse (10) diamonds (3) dio (1) dióhéjban (61) dopping (1) dr. bubó (2) dropkick murphys (2) edzői szemmel (1) egyetemi vb 2008 (1) ek (3) építők (1) ez volt 2007/2008 (8) feljutók (1) férfi válogatott (4) finn (1) floorball (305) floorball0 (1) floorball bevezető (1) florball (1) foci (29) ftc (2) gigaberuházás (1) golfprojekt (1) harcosok (1) három dolog (1) helyszni beszámoló (1) hét meccse (36) hunfloorball (1) h blockx (1) ibk ch (5) ingatlanmutyi (1) ismertető (1) játékvezető (1) jégkorong (2) kaszinóváros (1) kecskemét (2) kelemen (1) klagenfurt (2) kommentriport (1) krokodil (7) kupa (1) lebukás (1) legendák (6) lengyelország (2) lengyel bajnokság (1) loki (2) lordi (1) lyukacsos kristálygömb (71) madrid (1) magyar kupa (22) manowar (1) meise (5) mfsz (1) minden hétre egy szabály (6) miskolc (2) mourinho (1) múlt jelen jövő (2) nádor (2) nb1 (1) neumann (2) nfse (1) noi (87) női (66) női válogatott (10) november kupa (7) ob1 (151) ob1b (10) ob1torpedo (1) ob2 (88) ob3 (6) oldalszemle (4) olimpia (8) osztályozó (6) ősz izéi (6) ősz tavasz (3) paks (1) páty (1) phoenix (3) pierluigi collina kupa (5) portré (4) radio v2 (3) rebel svenson (1) régi idők (2) rendszer (1) rft (1) rock (23) ronaldo (1) rorschach (1) rudas (1) sári (3) selejtező (1) sérülés (1) siroki brijeg (2) soha nem felejtjük (1) spanyol (2) sportfoto (9) svéd (3) svédország (2) szavazás (1) szlovákia (2) szolgálati közlemény (4) szolnok (7) szöv.kap. (8) szpk (11) talmácsi (1) thunder (1) triton (3) u19 vb selejtező (5) újratöltve (1) vb 2008 (6) veszprém (2) veszprém open (1) világbajnokság (9) visszaszámlálás (32) vitafórum (2) w.a.s.p (1) ws (3) x3m toto (4) Címkefelhő

Linkblog

U19: Hollandia kipipálva, Szlovénia a célkeresztben!

2008.09.13. 22:13 Floorballer

Magyarország-Hollandia 8-1 (3-0;2-1;3-0)

Remek hangulat, közel 300 néző, szép játék. Így jellemezhető a selejtező sorozat harmadik napja. Az első perctől kezdve a kapujuk elé kényszerítettük a holland csapatot, gyorsan tudatosítva bennük, hogy bizony nekünk komoly céljaink vannak, ezt a 2. percben a „Darai brothers” góllal is szentesítette. Mezőnyfölényben játszottunk, de helyzeteink rendre elhaltak a remekül védő Daan de Jong kezeiben, akit később a meccs legjobbjának választottak. A 10.percben már ő sem segíthetett, amikor Geri átadását Dósa pofozta a kapuba. A 17 percben még egy gól született: Ressely Német passzát értékesítette.

Szünet után folytatódott a már jól ismert koreográfia: Magyar támadás, holland védés. A harmadban a góljainkat kissé összesűrítettük. A 8. percben Kollár talált be, majd a 9. percben Ressely találatának örülhetett a lelkes közönség, melyhez Jani Sándor járult hozzá kidobásával. Ami szép, az szép, el kell ismerni, ugyanis a 17. percben Thomas van Rijsselt révén megszületett a vendégek szépítő találata.

Az utolsó játékrészben sem volt változás, az amúgy békés, kiállítás nélküli mérkőzésen csak egy, a holland térfélen garázdálkodó, a normálnál jóval nagyobb (lelátó utolsó sorából is remekül látható!!!) keresztes pók borzolta a kedélyeket, aki 2-3 támadást kísért végig, majd miután elfáradt, cserét kért és elhagyta a pályát (holléte azóta ismeretlen).  Eme „emberhátrányos” helyzet mellet sem törpülhet el Kollár gólja. Olyan módon helyezte el a labdát a hálóban, hogy a vendégek és a bírók is már csak az ünneplés közepedte eszméltek, hogy a játékszer bizony utat talált a kapuba. A 12. percben született a mérkőzés legszebb gólja. Egy gyönyörű labdajáratás után Alm Zsolt passzát Darai Bence vágta kegyetlenül a kapuba. Az utolsó döfést Geri Flórián vitte be, a gólpassz adója Dósa Attila, aki a magyar csapat legjobbja lett ezen a találkozón.

A csoport további eredményei: Oroszország egy izgalmas mérkőzésen mindösszesen 2 góllal bizonyult jobbnak Szlovéniánál (5-3), míg Spanyolország 17-0-ra gázolt át Grúzián. Szombaton érdemes lesz kilátogatni Kartal citybe, hisz két pikán mérkőzés kerül megrendezésre. 11.45-kor Oroszország – Grúzia találkozóval nyit a csarnok, ami az ismert (most már nyugodtan nevethetjük) történelmi események miatt aligha lesz érzelemmentes, de biztosak vagyunk abban, hogy a sport felül kerekedik a politikán és egy „barátságos” mérkőzésen láthatjuk egy pályán a grúz és orosz ifjakat.

A mi szempontunkból igazán fontos találkozó 17.15-kor kezdődik. Amennyiben megverjük Szlovéniát, abban az esetben az orosz mérkőzéstől függetlenül már a továbbjutásnak örülhetünk. Reméljük a legjobbakat!