A magyar floorball élet annak szereplői szemszögéből: beharangozók, kritikák, ötletek, javaslatok, értékelések.... nem mindig komoly formában, nem csak floorbalosoknak. Hogy népszerűbb és ismertebb legyen a lyukacsos labda!

Ha nem cseng ismerősen a sportág neve, akkor ide kattitva olvashatsz egy videókkal megtámogatott szemléletes bemutatót, ami után garantáltan megfertőződsz vele!

Cikkekkel kapcsolatos észrevételekkel a megfelelő szerzők az alábbi címen érhetőek el:

recipeferrum[kukac]indamail.hu

Az oldallal kapcsolatos átfogó ügyek esetében az alábbi címre küldjetek üzenetet:

floorballer[kukac]freemail.hu

MFSZ oldal

A Magyar Floorball Szakszövetség hivatalos oldala ezen a linken elérhető. Az oldalon a hivatalos hírek mellett a bajnoki statisztikák és tabellák is megtalálhatóak.

Utolsó kommentek

Friss topikok

Címkék

1.forduló (1) alomcsapat (11) andrew.w.k (1) angyalka (1) ares (14) átigazolás (1) ausztria (1) az elnök emberei (1) backyard babies (1) bajnoki (1) bajnoksag (1) barca (1) bemutatás (1) bl (1) budapest (1) ch (1) csapatalapítók (5) csapatváltók (2) cseh (1) cseh open (1) dave (1) dfse (10) diamonds (3) dio (1) dióhéjban (61) dopping (1) dr. bubó (2) dropkick murphys (2) edzői szemmel (1) egyetemi vb 2008 (1) ek (3) építők (1) ez volt 2007/2008 (8) feljutók (1) férfi válogatott (4) finn (1) floorball (305) floorball0 (1) floorball bevezető (1) florball (1) foci (29) ftc (2) gigaberuházás (1) golfprojekt (1) harcosok (1) három dolog (1) helyszni beszámoló (1) hét meccse (36) hunfloorball (1) h blockx (1) ibk ch (5) ingatlanmutyi (1) ismertető (1) játékvezető (1) jégkorong (2) kaszinóváros (1) kecskemét (2) kelemen (1) klagenfurt (2) kommentriport (1) krokodil (7) kupa (1) lebukás (1) legendák (6) lengyelország (2) lengyel bajnokság (1) loki (2) lordi (1) lyukacsos kristálygömb (71) madrid (1) magyar kupa (22) manowar (1) meise (5) mfsz (1) minden hétre egy szabály (6) miskolc (2) mourinho (1) múlt jelen jövő (2) nádor (2) nb1 (1) neumann (2) nfse (1) noi (87) női (66) női válogatott (10) november kupa (7) ob1 (151) ob1b (10) ob1torpedo (1) ob2 (88) ob3 (6) oldalszemle (4) olimpia (8) osztályozó (6) ősz izéi (6) ősz tavasz (3) paks (1) páty (1) phoenix (3) pierluigi collina kupa (5) portré (4) radio v2 (3) rebel svenson (1) régi idők (2) rendszer (1) rft (1) rock (23) ronaldo (1) rorschach (1) rudas (1) sári (3) selejtező (1) sérülés (1) siroki brijeg (2) soha nem felejtjük (1) spanyol (2) sportfoto (9) svéd (3) svédország (2) szavazás (1) szlovákia (2) szolgálati közlemény (4) szolnok (7) szöv.kap. (8) szpk (11) talmácsi (1) thunder (1) triton (3) u19 vb selejtező (5) újratöltve (1) vb 2008 (6) veszprém (2) veszprém open (1) világbajnokság (9) visszaszámlálás (32) vitafórum (2) w.a.s.p (1) ws (3) x3m toto (4) Címkefelhő

Linkblog

Dióhéjban: Férfi OB1/B 4. forduló, avagy az eltűnt idő nyomában

2009.11.10. 06:54 Recipe ferrum

A válogatott hétvége árnyékában lezárult az OB1/B aktuális fordulója is a hétvégén, melynek során egy magabiztos telitalálatot regisztrált a gömb. Extrém helyzetekben nem szűkölködött a forduló, melynek során elveszett 11 perc, kidőlt egy hálóőr, nem tudunk megmondani egy végeredményt, nőtt a veszprémi előny és valószínűleg befújták az év egyik legfurább öngólját is. Tovább után – sőt már előtte is – új nick debütál, és tovább dübörög a második vonal!

Ares HC B - Bajai Darazsak 3-10…vagy 3-11…

A rejtélyes körülmények között, már a 49. percben véget ért mérkőzésről Ares-szemszögből annyit tudunk, hogy az Ares B csere nélkül állt ki, és Szabó kapus sem állt rendelkezésre (aki a hírek szerint sajnos megint kidőlt egy jó időre…), a végeredmény pedig 3-10 lett az ellenfélnek. Egy a bajai honlapon található beszámoló alapján pedig rekonstruálható, hogy a nagy létszámmal megjelenő, egyre jobb formába lendülő vendégek gond nélkül felőrölték a maroknyi hazai csapat ellenállását, és akár gólszüretet is rendezhettek volna, ha nem ér véget a mérkőzés idő előtt, 3-11-es állásnál...

(A jegyzőkönyvben rögzített helyes végeredményt beküldők között levehető ajtajú NDK-s turmixgépet sorsolunk ki.)

Győzelmükkel a Darazsak az első fordulóbeli padló után szép csendben immáron a dobogó második fokáig szivárogtak vissza, a morális válságban lévő Ares B-t pedig úgy tűnik idén is utolérte az „aresbé-átok”, azaz egyenlőre nem sikerül kilépni a „másodosztály örökös sereghajtója” c. szerepből.

Neumann B – Rudas Floorball Team 2-9

A kristálygömb nem tévedett, az edzőként és a védelem oszlopaként is funkcionáló Vörös nélkül felálló fiatal hazai csapatnak nem sok esélye volt, bár a második harmad elején még szoros volt az eredmény (1-2). A végére azonban látványosan, gólokban is kidomborodott a Rudas másodosztályú rutinja és erőnléti fölénye. A vendégek szépen megosztoztak a gólokon, Szabó (2+2) és Kovács B. (2+1)-es mutatóit lehetne kiemelni.  Az eddig bukdácsoló RFT első győzelmével - úgy tűnik - megkezdte a felzárkózást a „négyfős élbolyhoz” az egyre markánsabban kirajzolódó erőviszonyoknak megfelelően...

VESC Lizards - Paksi Floorball Klub 5-1

A küzdelmes rangadón a két csapat emblematikus csatárai gólképtelen napot fogtak ki. A Balogh-Tölgyesi-féle góltermelő duóból Balogh kidőlt, ez úgy látszik oly módon elkedvetlenítette a pontlistát 17 ponttal vezető Tölgyesit, hogy ezúttal pontot sem szerzett. A paksiaknál pedig a gólfelelős Boa ikrek az egész mérkőzésen hiába keresték a góllövő ütőjüket - Kanczler kapusnak majdnem sikerült is shotout-ra hozni a meccset. A veszprémiek egy különlegesen extrém kapusöngóllal szereztek előnyt az első harmadban, de a második és harmadik játékrészben már „igazi” gólokat is lőttek, míg Feichtéknek ez csak egyszer sikerült. A gömb ismét megbízhatónak bizonyult: bár megizzadtak a Paks ellen, a negyedik mérkőzésükön is behúzták a győzelmet a gyíkok.