A magyar floorball élet annak szereplői szemszögéből: beharangozók, kritikák, ötletek, javaslatok, értékelések.... nem mindig komoly formában, nem csak floorbalosoknak. Hogy népszerűbb és ismertebb legyen a lyukacsos labda!

Ha nem cseng ismerősen a sportág neve, akkor ide kattitva olvashatsz egy videókkal megtámogatott szemléletes bemutatót, ami után garantáltan megfertőződsz vele!

Cikkekkel kapcsolatos észrevételekkel a megfelelő szerzők az alábbi címen érhetőek el:

recipeferrum[kukac]indamail.hu

Az oldallal kapcsolatos átfogó ügyek esetében az alábbi címre küldjetek üzenetet:

floorballer[kukac]freemail.hu

MFSZ oldal

A Magyar Floorball Szakszövetség hivatalos oldala ezen a linken elérhető. Az oldalon a hivatalos hírek mellett a bajnoki statisztikák és tabellák is megtalálhatóak.

Utolsó kommentek

Friss topikok

Címkék

1.forduló (1) alomcsapat (11) andrew.w.k (1) angyalka (1) ares (14) átigazolás (1) ausztria (1) az elnök emberei (1) backyard babies (1) bajnoki (1) bajnoksag (1) barca (1) bemutatás (1) bl (1) budapest (1) ch (1) csapatalapítók (5) csapatváltók (2) cseh (1) cseh open (1) dave (1) dfse (10) diamonds (3) dio (1) dióhéjban (61) dopping (1) dr. bubó (2) dropkick murphys (2) edzői szemmel (1) egyetemi vb 2008 (1) ek (3) építők (1) ez volt 2007/2008 (8) feljutók (1) férfi válogatott (4) finn (1) floorball (305) floorball0 (1) floorball bevezető (1) florball (1) foci (29) ftc (2) gigaberuházás (1) golfprojekt (1) harcosok (1) három dolog (1) helyszni beszámoló (1) hét meccse (36) hunfloorball (1) h blockx (1) ibk ch (5) ingatlanmutyi (1) ismertető (1) játékvezető (1) jégkorong (2) kaszinóváros (1) kecskemét (2) kelemen (1) klagenfurt (2) kommentriport (1) krokodil (7) kupa (1) lebukás (1) legendák (6) lengyelország (2) lengyel bajnokság (1) loki (2) lordi (1) lyukacsos kristálygömb (71) madrid (1) magyar kupa (22) manowar (1) meise (5) mfsz (1) minden hétre egy szabály (6) miskolc (2) mourinho (1) múlt jelen jövő (2) nádor (2) nb1 (1) neumann (2) nfse (1) noi (87) női (66) női válogatott (10) november kupa (7) ob1 (151) ob1b (10) ob1torpedo (1) ob2 (88) ob3 (6) oldalszemle (4) olimpia (8) osztályozó (6) ősz izéi (6) ősz tavasz (3) paks (1) páty (1) phoenix (3) pierluigi collina kupa (5) portré (4) radio v2 (3) rebel svenson (1) régi idők (2) rendszer (1) rft (1) rock (23) ronaldo (1) rorschach (1) rudas (1) sári (3) selejtező (1) sérülés (1) siroki brijeg (2) soha nem felejtjük (1) spanyol (2) sportfoto (9) svéd (3) svédország (2) szavazás (1) szlovákia (2) szolgálati közlemény (4) szolnok (7) szöv.kap. (8) szpk (11) talmácsi (1) thunder (1) triton (3) u19 vb selejtező (5) újratöltve (1) vb 2008 (6) veszprém (2) veszprém open (1) világbajnokság (9) visszaszámlálás (32) vitafórum (2) w.a.s.p (1) ws (3) x3m toto (4) Címkefelhő

Linkblog

Női Világbajnokság - 2009 - Utószó

2010.01.03. 00:48 Ford_Prefect_

Túlélve a beigli-mérgezést és a karácsonyi plusz kilók lerakódását, nekem jutott az a megtisztelő feladat, hogy kis késéssel, de töretlen csodálattal foglaljam össze röviden a 2009. évi női világbajnokság magyar szereplését. Floorballer és Bernard kollégáim már írtak néhány bejegyzést a témában, a helyszíni beszámolók pedig olvashatók a hunfloorball oldalán, és több honlap is foglalkozott már a vb szerepléssel, így ez a cikk nem valamiféle űrt tölt ki, vagy zászlóshajó szerepet vállal magára, csupán egy utószó a magyar floorball egyik csodálatos eredményéhez a szurkoló és blogíró szemszögéből nézve.

Ahogy már Máté Péter is megénekelte: "Zene nélkül mit érek én". Ezzel a kommentárral küldjük mi is az ex-KISS tag nótáját a női válogatottnak és minden kedves olvasónak.

Paul Stanley - Live to win

A női válogatott felkészülési időszakával a kívülállók szemszögéből már Bernard kolléga "Az ehető kalap" című cikke foglalkozott, így mi ettől most eltekintenénk. Megnézhetjük viszont ezt az időszakot egy "bennfentes" szemével. A Varsányi-Papp-éra egyik emelkedő csillaga, Suszták Nóra meséli el, hogy látta mindezt ő:

Milyen emlékeid vannak az első válogatott meghívásodról?
Bár boldogan léptem be a tornaterembe, egész edzésen meg voltam szeppenve. Igyekeztem, nem szerettem volna semmit se elrontani, aztán Sári Szilvi bíztatása oldotta a feszültséget.

Mikor elkezdtél ezzel a csapattal dolgozni, mire gondoltál, meddig juthattok?
2007 decemberében kezdődött el a felkészülés. Célunk a feljutás volt, bár idővel a többi csapatot elnézve elég kemény fába vágtuk a fejszénket.

Milyen visszajelzéseket kaptál az elmúlt két évben a válogatottal kapcsolatban kívülállóktól?
A felkészülés során több rutinos játékos is lemondta a válogatottságot és a közvélemény gyakran megkérdőjelezte a csapat összetételét. Voltak, akik nem bíztak ebben a fiatal csapatban és még az elődöntőbe való kerülést sem gondolták. Remélem okoztunk egy kis meglepetést. :)

Milyen volt a felkészülés? Mesélj róla valamit!
A felkészülés mindig jó hangulatban telt, így a társaság hamar összeszokott. A feladatok pörgősek, változatosak és időnként kevésbé voltak élvezetesek (cooper a 2 edzés között:)), de hozzájárultak a fejlődéshez, ami megfigyelhető volt ezalatt a 2 év alatt.
Köszönjük a válaszaidat.

A mérkőzéseket követtük ahogy időnk engedte, és szurkoltunk a lányoknak a képernyők előtt, ahogy nagyon sokan Magyarországon. Szerintünk csodálatos, amikor az összes magyar szurkoló, játékos és edző együtt szorít a válogatottért, de sajnálatos, hogy a hétköznapokban ez az összhang közel sincs meg...
A meccsekről krónikát is vezettünk, amit most szeretnénk megosztani a nagyérdeművel:

Út a döntőig és a végső leszámolás...

"...sic itur ad astra..." - "Így jutsz a csillagokba"

Magyarország-Japán 8-0 (3-0, 3-0, 2-0)

0:23 Egy perc sem telt még el, Vértesi kapura fordul, és olyan laza eleganciával húzza a japán kapuba, hogy elhisszük neki: a legtermészetesebb dolog egy világbajnokságon az első percben gólt lőni. (Gól: Vértesi Nicole, Gólpassz: Harmat Anna) 1-0
06:08 Tilk Zsuzsi kap jó passzt és gyalogol lőtávig a játékszerrel, majd húzza kapura. Mintha zsinóron húznák be a labdát a hosszú felsőbe. (Gól: Tilk Zsuzsanna, Gólpassz: Jetzin Vivien) 2-0
16:55 Harmat középre passzol Szarvashoz, akire a védők még nem figyelnek eléggé. Vera köszöni szépen a lehetőséget, és ha már ott van, belövi. (Gól: Szarvas Veronika, Gólpassz: Harmat Anna) 3-0
26:24 Magyar emberelőny. Több lövésünk is van, de nem tudjuk értékesíteni.
31:00 Japán szabadütés után mehetünk a gyors kontrával. Radácsi passza elakad, de visszapattan elé. A passzlehetőségeket megint fogják a japán védők, de a lövésre nem figyel senki. Az eredmény: a labda kipókhálózza a felső sarkot. (Gól: Radácsi Brigitta) 4-0
31:49 Radácsi gól Vértesi passzából. Megvalljuk őszintén:a gól olyan gyorsan jött, hogy lemaradtunk róla.(Gól: Radácsi Brigitta, Gólpassz: Vértesi Nicole) 5-0
36:50 Vágó Anikó félkörben keresztülfut a japán védelem előtt, majd behúzza a ficakba. (Gól: Vágó Anikó, Gólpassz: Mészáros Judit) 6-0
41:37 Harmat gólja Vértesi passzából. Ez volt az a gól, amikor a harmadkezdést lekésve még a konyhában voltunk szendvicsekért... (Gól: Harmat Anna, Gólpassz: Vértesi Nicole) 7-0
43:16 Újabb magyar emberelőny.
45:06 Szép távoli gól Mészáros Juci előadásában. (Gól: Mészáros Judit, Gólpassz: Acsai Renáta) 8-0
53:52 Japán kiállítás. Lövéseink megint voltak, de a kapura nem voltunk igazán veszélyesek.
Legjobb játékos: Harmat Anna

Kanada-Magyarország 0-12 (0-3, 0-3, 0-6)

06:28 Vágó Anikó szélről középre befutva húz nagyon nagy gólt. (Gól: Vágó Anikó, Gólpassz: Mészáros Judit) 0-1
12:10 Két perc magyar előny egy csúnya palánk melletti feltartásért.
14:44 Ladányi Betti húzása lecsúszik, de a guruló labdára érkezik Vágó és a kanadai kapuba üti. (Gól: Vágó Anikó, Gólpassz: Ladányi Bernadett) 0-2
17:36 Vágó Anikó ma megállíthatatlan: a harmadik gólt lövi és még csak az első harmadban vagyunk. (Gól: Vágó Anikó, Gólpassz: Ladányi Bernadett) 0-3
18:37 Két perc magyar emberelőny.
29:08 Túl sok kanadai játékos a pályán, magyar előny következhet.
31:06 Radácsi értékesíti az előnyt Mészáros passzából az utolsó előtti pillanatban. (Gól: Radácsi Brigitta, Gólpassz: Mészáros Judit) 0-4
31:54 Újabb kanadai kiállítás.
31:56 A kiállítással "csomagban" kapott szabadütést Mészáros Judit végzi el. A labda útja: Mészáros->Harmat->kanadai kapu. (Gól: Harmat Anna , Gólpassz: Mészáros Judit) 0-5
32:08 Tilk Zsuzsi kap kiállítást szabálytalan távolságért.
37:12 Radácsi labdát kap, bemenetel a kanadai kapu elé, és gólt lő. (Gól: Radácsi Brigitta, Gólpassz: Vértesi Nicole) 0-6
39:08 Vágó Anikó kap 2 perces kiállítást.
41:32 Vértesi indítja nagyon jól Szarvast, aki gyönyörűen emeli be a kapus mellett/alatt/felett (igazából nem is tudjuk, hol ment be pontosan). (Gól: Szarvas Veronika, Gólpassz: Vértesi Nicole) 0-7
Egymás után két nagyon gyors magyar gól:
46:19 Gól: Tilk Zsuzsanna 0-8
46:44 Gól: Radácsi Brigitta, Gólpassz: Harmat Anna 0-9
51:25 Szép játék után Radácsi húzza el a labdát szélen a védő mellett, majd fonákkal teszi középre Vértesihez, aki kilövi a felső sarkot. (Gól: Vértesi Nicole, Gólpassz: Radácsi Brigitta) 0-10
52:38 Ladányi középről teszi ki a labdát, Vágó kettőt húz rajta ellépve a védő mellett és kihúzza a hosszú felsőt. (Gól: Vágó Anikó, Gólpassz: Ladányi Bernadett) 0-11
54:20 Radácsi keresztpasszát lövi Szarvas elegáns mozdulattal a kanadai kapuba. (Gól: Szarvas Veronika, Gólpassz: Radácsi Brigitta) 0-12
Legjobb játékos: Ladányi Bernadett

Magyarország-Észtország 7-6 (2-1, 2-1, 3-4)

Ezt a meccset sajnos nem tudtuk megtekinteni, egyéb nem halasztható elfoglaltság miatt.
A leírást a hunfloorball.hu-ról emeltük át, reméljük nem haragszanak meg ezért:
"A női VB negyedik napján érkezett el az első komoly ellenfél Észtország személyében. Az észtek a februári selejtezőből jutottak ki a VB-re, és látva az ottani játékukat, kijelenthető, hogy 10 hónap alatt rendkívül sokat fejlődtek köszönhetően az észt szövetségi edzőnek, aki az összes válogatott kapitánya egy személyben.

A mi kapitányunk kérése egyértelműen a letámadás volt, az előző mérkőzések alapján nem volt szabad megengedni az észteknek, hogy felálljanak, abból a játékból ugyanis rendre helyzeteket alakítottak ki az ellenfelek kapuja előtt. Ezt nagyjából sikerült is megvalósítani, csak az okozott zavart az első harmadban, hogy ellenfelünk 2-2-1-ben próbált támadni, így a mi centerünknek ki kellett húzódnia szélre, ami középen nagy területet nyitott a fellépő védőknek.
A vezetést hamar magunkhoz ragadtuk, amit két harmadon át biztosan tartottunk. A harmadik harmadban az észtek egy végső rohamra indultak, az utolsó 10 percre szorossá is tették a meccset, mi két soros játékra álltunk vissza, és végül, ha izgalmasan is, de elértük a célunkat: egy gólos győzelmünkkel bebiztosítottuk az elődöntőt. A mérkőzés legjobbja a 4+2 pontot szerző Radácsi Brigitta lett, a mérkőzés legpechesebb játékosa Gyertyán Fruzsina, akit dopping ellenőrzésre sorsoltak ki. Szerencsére a mintaadás gyorsan ment, így Fruzsi is csatlakozhatott a többiekhez az öltöző mellé járó szaunában.
Jelenleg vezetjük csoportunkat, a csoportban a kanadai tabella első 10 játékosa között 6 magyar, a B divízió összesített pontlistáján 10-ből 4 helyen (köztük az elsőn) találunk „hazánk lányát.”
Holnap az ellenfél az életéért küzdő Németország, győzelem, vagy döntetlen esetén elsőként, egyébként másodikként jutunk tovább, az elődöntőben előreláthatólag Szingapúr vagy Ausztrália lehet az ellenfelünk."

58:08 észt gól 7-6

Németország-Magyarország 3-1 (0-0, 2-0, 1-1)

12:25 Érvénytelen német találat. (a támadó belépett a házba)
26:36 Saját térfélen adjuk el a labdát. A német csatár gyorsan teszi középre, a centerből érkező lövésre Teleki Bori már nem tudott visszaérni. 1-0
27:11 Megint elaludtunk egy pillanatra. Eddig mindkét kapott gólt a saját figyelmetlenségünknek köszönhetjük. 2-0
39:37 Szarvas kapott 2 perc kiállítást ?kezezésért?
45:45 Német kiállítás, 2 perc magyar előny következhet.
47:34 Bartakovics Bogi kipattanóját Vágó Anikó üti be, utolsó másodpercekben értékesítve az előnyt. (Gól: Vágó Anikó, Gólpassz: Bartakovics Boglárka) 2-1
51:08 Újabb figyelmetlenség, újabb német gól. Eddig szinte csak mi lövettünk gólt a németekkel. 3-1
Legjobb játékos: Bartók Boglárka

Szingapúr-Magyarország 2-5 (0-0, 1-3, 1-2) ELŐDÖNTŐ

Az első harmadban csak kóstolgatják egymást a csapatok. Próbálgatják mit lehet és mit nem. A harmadban több a magyar lövés, de sajnos csak egy szabálytalan gólt sikerül szereznünk. (A labdát ütőre ütéssel szerezzük, és a gyors lövésből gól lesz, de a játékvezetők jogosan fújnak bele)
20:13 Harmad eleji gyors magyar gól, amiről mi sajnos lemaradtunk. (Gól: Vértesi Nicole, Gólpassz: Harmat Anna) 0-1
22:41 Gyönyörű szingapúri gól. A középre hátulról érkező labdába a szingapúri csatár szép mozdulattal ért bele, erre a finom megoldásra semelyik játékosunk nem számított, a labda a hálóban. 1-1
26:01 A játékvezetők büntetőt ítélnek ellenünk, házban védekezés miatt. A szingapúri lány megkerüli Szilvit a labdával, szép nagy félkörrel, amiből visszahúzás lesz... érvénytelen próbálkozás.
26:54 Szép akció végén a "klasszikus páros" összehozta a gólt. (Gól: Radácsi Brigitta, Gólpassz: Szarvas Veronika) 1-2
31:17 Kavarodás a szingapúri kapu előtt, Bartók Bogi hozza ki a labdát, a kapus és a védők még fel sem fogták a helyzetet, már a kapuba is húzta. (Gól: Bartók Boglárka) 1-3
41:05 Büntetőt kaptunk. Brigi húzza jobbra, húzza balra, és sajnos a végén egy kicsit vissza is. Ez nem a szabályosan elvégzett büntetők napja. Így viszont 2 perc magyar előny következhet, amit sajnos nem tudunk kihasználni.
45:34 Épp hogy egy két perces adáshiba után életre kelt a képernyő, Radácsi lő gólt Szarvas passzából. Öröm volt ilyen képekkel visszatérni a közvetítéshez. (Gól: Radácsi Brigitta, Gólpassz: Szarvas Veronika) 1-4
46. perc körül Az alacsony feszültségre figyelmeztető felirat jelenik meg a képernyőn. Az biztos, hogy ez nem a meccsre vonatkozik, a játék kellemesen pörgős.
48:53 Szarvas mehet egyedül a kapura és ügyesen teszi be a kapus mellett. (Gól: Szarvas Veronika) 1-5
55:15 Bartók Bogi kap kiállítást ?időhúzásért?
57:45 Középre betett labdát ütnek szépen a kapunkba a szingapúriak. 2-5
Legjobb játékos: Radácsi Brigitta

"Eljött a nap, lázas minden gondolat..." (Neoton: Santa Maria)
Elérkezett a döntő napja. A végső leszámolásé. Amikor eldől, ki visz mindent és jut ki a következő VB-re. Megmérettettünk és könnyűnek találtattunk. A korábbi lendület elfogyott a döntőre. A lányokra alig lehetett ráismerni. Ebben valószínűleg közrejátszott a csapatot elkapó betegséghullám is, de akármennyire is fájó, el kell ismernünk: az ausztrálok ezen az estén jobbak voltak nálunk, és megérdemelten nyerték meg a B-divíziót.

Ausztrália-Magyarország 4-2 (2-0, 1-1, 1-1) DÖNTŐ

12:24 Simon Szandi rosszul teszi ki a saját sarokból a labdát, középre pattan az üresen álló támadó elé. Komoly védőhiba, amit az ausztrálok ki is használnak. Megint nem az ellenfél szerzett gólt, hanem mi adtunk neki egyet. 1-0
13:21 Újabb ausztrál gól, egy beütés eredményeként. Már kettővel mennek, és a mieink még alig ébredeznek. 2-0
28:31 A bírók keze a levegőben, késleltetett kiállítás lesz ellenünk. Az ausztrálok leviszik a kapust, és kipasszolják a magyar védelmet. A végeredmény: gól. 3-0
32:09 Radácsi marad üresen a szélen, Bartakovics teszi neki az átlós keresztpasszt, amit Radácsi kapásból üt a kapuba. Nagyon szép akció, és végre megkezdtük a felkapaszkodást ellenfelünk után. (Gól: Radácsi Brigitta, Gólpassz: Bartakovics Boglárka) 3-1
45:13 Harmat befut középre a labdával, nagyon jól teszi le Radácsinak, aki kapásból küldi kapura, de a kapus odaér, a kipattanón azonban ott terem Vértesi és értékesíti. (Gól: Vértesi Nicole, Gólpassz: Radácsi Brigitta) 3-2
51:22 Vágó Anikó kapott 2 perc kiállítást.
53:36 Pont kiegészültünk, amikor egy ausztrál lövés befért valahogy a védők és Szilvi között. 4-2
Legjobb játékos: Suszták Nóra

Összességében elégedettek lehetünk. Minden eddig eredményt vagy előzetes elvárást túlszárnyalt az, amit most a lányok elértek. B-divíziós 2. hely. Bizonyíték arra, hogy kitartó munkával és akarattal lassan, de biztosan elkezdhetünk felzárkózni az élnemzetekhez. Az elmúlt és jelenlegi szövetségi kapitányok, edzők, játékosok, támogatók, vezetők munkája most kezd beérni a női válogatottnál. Minden két évben egy lépcsőfokkal csendben feljebb lépünk. Reméljük ez a jövőben sem változik meg, és egyszer talán ki-ki meccset játszhatunk (ha nem is a svéd vagy finn, de ) a norvég vagy a lett válogatottal a világbajnokságon.
Két magyar is helyet kapott a vb All-Star csapatában: Harmat Anna védőként, Radácsi Brigitta pedig centerként szerepel. A torna pontkirálynője szintén Radácsi Brigitta lett 17 ponttal (12+5). Előkelő helyen szerepel még a pontlistán Szarvas Veronika (6., 6+3), Vértesi Nicole (7., 4+5) és Vágó Anikó(13., 7+0).

Köszöntjük virtuális stúdiónkban Vértesi Nicole-t, aki egy rövid interjúra érkezett hozzánk.
Melyik meccs tetszett neked a legjobban?
Nehéz eldönteni, mindegyik mérkőzésnek más jelentősége volt. Japán és Kanada ellen több játékos is pontot szerzett (ha jól tudom 9-8), valamint sikerült kapott gól nélkül lehozni mind a két mérkőzést. Ennek ellenére talán a Szingapúr elleni elődöntő tetszett a legjobban. A 2. harmad jól kezdődött, Hannától nagyon jó passzt kaptam, és fonákkal emeltem a lasztit a hosszúba (1-0), megdöntve ezzel a leggyorsabb, japánok elleni 00.23 mp-es gólomat (00.13). Izgalmas mérkőzés volt, büntető és 1-1- kiállítás mindkét oldalon, szép támadásokat vezettünk, Szilvi pedig nagyon jól védett. Jól játszottunk, élveztük a játékot, igazi csapatmunka volt, a végén pedig nagyon boldogok voltunk, hogy sikerült bejutni a döntőbe.

Milyen érzés volt a világbajnokságon a magyar csapat első gólját szerezni?
Hú, nem is tudom:) Igazából meglepett, hogy ilyen gyorsan sikerült megszereznem első világbajnoki gólomat.  Örültem neki, de így utólag visszagondolva pl. a Szingapúr elleni találatnak sokkal jobban örültem. Ez a gyors gól tökéletes volt arra, hogy megnyugodjunk, utána már felszabadultabban tudtunk játszani, hiszen mindig az első gólt a legnehezebb megszerezni:)

Mit gondoltál elindulás előtt, milyen eredményt értek majd el?
Mindenhol azt olvastuk, hogy Szingapúr - Németország döntő lesz, minket pedig a 15-16. helyre vártak. Sajnos a német csapaton kívül nem tudtam sokat az ellenfelekről, de nagyon bíztam a Csapatban. A döntőre nem gondoltam, nagyon sokunknak ez volt az első VB-je, kevés rutin áll mögöttünk, de tudtam, hogy a tapasztalathiányt kompenzálni fogja a lelkesedésünk és akarásunk, valamint a közel 2 éves felkészülésnek, sok-sok nemzetközi tornának és edzésnek meglesz az eredménye. Mindenképpen a csoportból való továbbjutást tűztem ki célul.

Mi a legkedvesebb emléked az idei világbajnokságról?
Nagyon sok szép emlékem van. Nehéz kiemelni egyet, többek között nagyon jó érzés volt, amikor együtt énekeltük a Himnuszt, de a legkedvesebb és legörömtelibb emlékek a gólörömökhöz kapcsolódnak, amikor "egymás nyakába ugrottunk" egy-egy gól után.   Minden a csapattal töltött perc kedves emlék, a közös beszélgetések, a "hogyan jussunk át a németeken, akik a folyosó közepén ülnek?!" című játékunk, a Bang-ezések, a táncok, és még sorolhatnám, de soha nem érnék a végére. :)
Köszönjük a válaszokat, és a rájuk szánt időt.

Summa-summarum

Sok csapatot kapcsolnak egy vagy két nagy eredményhez: az Aranycsapat, az U20-as futball válogatott, a Ferencváros Bajnokok ligáját megjárt csapata, és még folytathatnánk a sort. Mi biztosak vagyunk benne, hogy ez még nem az, amiről ezt a csapatot igazán megjegyzi az utókor. Emberfeletti erőfeszítéssel csodálatos eredményt ért el a magyar női válogatott Svédországban, de reméljük, hogy ez nem egy egyszeri villanás, hanem jelzés, hogy a magyar női floorballnak van jövője.
Gratulálunk a győzelemhez, és köszönjük a lányoknak és az őket segítő stáb minden tagjának ezt az eredményt!