Gondolnunk kell a nem floorballosokra is, így röviden összefoglaljuk, mi is az a floorball. Bár mi játékosok tudhatjuk, ez valymi keveset árul el a sport varázsából, ahhoz először látni kell egy meccset! Úgyhogy ne habozzon kedves olvasó!
Ez a gyorsan fejlődő sportág, amit sokan a XXI. század sportjának neveztek, leginkább a jégkorong teremváltozatának tekinthető. A szabályai, és maga a játék is nagyban hasonlít a hokihoz. Fontos azonban, hogy a sportág intenzivitását szigorú szabályok közé szorítva mindennemű durvaság ki van zárva, így a játék tisztasága mellett egy küzdős és rendkívül gyors, látványos játékot kapunk eredményül. A játékosoknak egyénenként és csapatként is helyt kell állniuk a siker érdekében.A játék teremben, kézilabda méretű pályán folyik, 3 x 20 percen keresztül. Egyszerre öt mezőnyjátékos és egy kapus tartózkodik a játéktéren csapatonként. Azonban egy oldalon általában tizenöt-húsz fő küzd sorokba szervezve, és a kötetlen csere lehetőségének köszönhetően folyamatos, gyors játék alakul ki.
A mezőnyjátékosok semmiféle védőfelszerelést nem használnak. Egy karbonszálas, műanyag fejű ütővel próbálják a labdát a hálóba juttatni. A kapusnak kötelező a fejvédő, valamint csak ütő nélkül léphet pályára. A játékteret körben végig ötven centiméteres palánk határolja, amely a könnyű lukacsos műanyag labdát a játéktéren tartja.
A floorball-életet nemzetközileg a Nemzetközi Szövetség szervezi (IFF, honlapja: www.floorball.org). 1986-os alakulása óta nagyon gyorsan fejlődik, és maga a sport is egyre elterjedtebb szerte a világon. Jelenleg 36 Szakszövetség mintegy 250000 igazolt játékosa játssza ezt az egyre népszerűbb játékot. A kétévente megrendezésre kerülő világbajnokságokon illetve nagyobb nemzetközi- és klubtornákon nem ritkák a teltházas mérkőzések: a 2006-os svédországi férfi világbajnokság döntőjére, a Stockholm-i Globe Arena-ban már 13000 nézőtombolt, valamint több TV-csatorna, többek között a Eurosport is műsorára tűzte a mérkőzések közvetítését. Magyarország 1997 óta az IFF állandó tagja, jelenleg mintegy 2000 igazolt játékos játszik hazánkban. A férfiaknál 37 (10 az OBI-ben, 9 az OBII-ben és 18 az OBIII-ban), míg a nőknél 8 csapat indul a magyar bajnokságban. Válogatott szinten mind a hölgyek, mind a férfiak a második vonalban, a "B" csoportban játszanak. A nők a legutóbbi világbajnokságon a harmadik, a férfiak pedig a második helyet szerezték meg.
Utolsó kommentek