A magyar floorball élet annak szereplői szemszögéből: beharangozók, kritikák, ötletek, javaslatok, értékelések.... nem mindig komoly formában, nem csak floorbalosoknak. Hogy népszerűbb és ismertebb legyen a lyukacsos labda!

Ha nem cseng ismerősen a sportág neve, akkor ide kattitva olvashatsz egy videókkal megtámogatott szemléletes bemutatót, ami után garantáltan megfertőződsz vele!

Cikkekkel kapcsolatos észrevételekkel a megfelelő szerzők az alábbi címen érhetőek el:

recipeferrum[kukac]indamail.hu

Az oldallal kapcsolatos átfogó ügyek esetében az alábbi címre küldjetek üzenetet:

floorballer[kukac]freemail.hu

MFSZ oldal

A Magyar Floorball Szakszövetség hivatalos oldala ezen a linken elérhető. Az oldalon a hivatalos hírek mellett a bajnoki statisztikák és tabellák is megtalálhatóak.

Utolsó kommentek

Friss topikok

Címkék

1.forduló (1) alomcsapat (11) andrew.w.k (1) angyalka (1) ares (14) átigazolás (1) ausztria (1) az elnök emberei (1) backyard babies (1) bajnoki (1) bajnoksag (1) barca (1) bemutatás (1) bl (1) budapest (1) ch (1) csapatalapítók (5) csapatváltók (2) cseh (1) cseh open (1) dave (1) dfse (10) diamonds (3) dio (1) dióhéjban (61) dopping (1) dr. bubó (2) dropkick murphys (2) edzői szemmel (1) egyetemi vb 2008 (1) ek (3) építők (1) ez volt 2007/2008 (8) feljutók (1) férfi válogatott (4) finn (1) floorball (305) floorball0 (1) floorball bevezető (1) florball (1) foci (29) ftc (2) gigaberuházás (1) golfprojekt (1) harcosok (1) három dolog (1) helyszni beszámoló (1) hét meccse (36) hunfloorball (1) h blockx (1) ibk ch (5) ingatlanmutyi (1) ismertető (1) játékvezető (1) jégkorong (2) kaszinóváros (1) kecskemét (2) kelemen (1) klagenfurt (2) kommentriport (1) krokodil (7) kupa (1) lebukás (1) legendák (6) lengyelország (2) lengyel bajnokság (1) loki (2) lordi (1) lyukacsos kristálygömb (71) madrid (1) magyar kupa (22) manowar (1) meise (5) mfsz (1) minden hétre egy szabály (6) miskolc (2) mourinho (1) múlt jelen jövő (2) nádor (2) nb1 (1) neumann (2) nfse (1) noi (87) női (66) női válogatott (10) november kupa (7) ob1 (151) ob1b (10) ob1torpedo (1) ob2 (88) ob3 (6) oldalszemle (4) olimpia (8) osztályozó (6) ősz izéi (6) ősz tavasz (3) paks (1) páty (1) phoenix (3) pierluigi collina kupa (5) portré (4) radio v2 (3) rebel svenson (1) régi idők (2) rendszer (1) rft (1) rock (23) ronaldo (1) rorschach (1) rudas (1) sári (3) selejtező (1) sérülés (1) siroki brijeg (2) soha nem felejtjük (1) spanyol (2) sportfoto (9) svéd (3) svédország (2) szavazás (1) szlovákia (2) szolgálati közlemény (4) szolnok (7) szöv.kap. (8) szpk (11) talmácsi (1) thunder (1) triton (3) u19 vb selejtező (5) újratöltve (1) vb 2008 (6) veszprém (2) veszprém open (1) világbajnokság (9) visszaszámlálás (32) vitafórum (2) w.a.s.p (1) ws (3) x3m toto (4) Címkefelhő

Linkblog

Csak egy maradhat - 2/4

2008.05.30. 16:34 Floorballer

A hétvégén szinte egyidőben minden kérdésre választ kaphatunk: kialakul az OB1 végleges (?) mezőnye. A WS 3 gólos előny birtokában léphat pályára majd Miskolcon, míg a Triton és a Torpedo gyakorlatilag a 0-ról kezdheti a küzdelmet az első találkozón való "ismerkedés" után.

White Sharks – Miskolc 7 – 4

Miskolc – White Sharks (4-7)
Június 1. 16:00, Miskolc

A beharangozóban ezt írtuk:

„Kérdés tehát, hogy ki fog jobban alkalmazkodni a számára idegen és szokatlan helyzethez, ki tud jobban felkészülni a váratlan szituációkra. A második mérkőzés ennek tükrében már jóval felkészültebb csapatok találkozóját eredményezheti majd, így aki élni tud a meglepetés erejével, az könnyen előnyre tehet szert.”

A meccsen történtek tükrében azt kell mondjuk, hogy mind a két csapat élt a meglepetés erejével, noha mind a ketten azzal lepték meg a másikat, aminek legkevésbé kellett volna meglepően hatnia: a Cápák harcos letámadással, a Miskolc pedig Szabó Ákos egyéni megmozdulásaival. Az első harmadban a WS nem pörgött még fel az OB1-es tempóra és nem szentelt különösebb figyelmet Szabó Ákosra, amit ő 4 gyors góllal köszönt szépen. A WS két találattal őrizte a reményt, de összességében tovaúszni láthatták az álmok hajóját. A Miskolcot azonban valamelyest elaltatta saját vezetése, a Cápák pedig ismét megmutatták, hogy nyerni is küzdeni igen megtanultak. A második harmad első 10 percében 5 találatot jegyeztek a roppant agresszívan és harcosan fellépő Kácl-ék, és ezt az előnyt már nem is engedték ki a kezükből, hiába éledt a harmadik harmadra ismét a borsodi alakulat. Ez a 7-4 fociban talán egy 3-1-hez hasonlítható. Az előny a Sharksnál, de korántsem ledolgozhatatlan a különbség még a miskolci sportcsarnokban. A különbség éppen annyi, hogy a Miskolcnak komoly erőket kell mozgósítania a támadásokhoz, és akár már 30 perc után át kell váltania teljes offenzívára, ezzel területet nyitva a vendégeknek. Igazán kiemelkedő, érzelmekkel teli meccset várunk vasárnap.

Torpedo – Triton (2-1)
Június 1. 17:00, Kartal

Ez az eredmény nagyjából egy 0-0-al egyenértékű labdarúgásban. A két csapat felmérte egymást, a védelmek brillíroztak, a kapuk nem forogtak igazán veszélyben. A Torpedonál az előny, de ez gyakorlatilag semmire nem jogosítja még fel őket. Ezen a meccsen egyszerűen győznie kell annak, aki jövőre is az OB1-ben akar szerepelni. A kis különbség miatt valószínűleg a védekezésen lesz ismét a hangsúly, és kérdés, hogy ki kényszerül rá elsőként a nyílt sisakos támadásra, ki bírja tovább idegekkel a kivárásos pisztoly párbajt.

Az elmúlt hétről még adósak vagyunk egy eredménnyel:

Szombathely – Veszprém 7 – 12

A vendégek szinte CH-t idéző módon 3 gólos előnyt adtak a hazaiaknak, akik ezúttal jobban összpontosítottak mint a legutóbbi 6 perces találkozó alkalmával. Az egyetemisták a vártnál talán gyengébb szezont végül egy szép győzelemmel zárták le, hiszen a hátrányból fordítva végül magabiztos, 5 gólos győzelmet arattak a gólgazdag meccsen. Ezzel a 7. helyen zárták az idényt.