A magyar floorball élet annak szereplői szemszögéből: beharangozók, kritikák, ötletek, javaslatok, értékelések.... nem mindig komoly formában, nem csak floorbalosoknak. Hogy népszerűbb és ismertebb legyen a lyukacsos labda!

Ha nem cseng ismerősen a sportág neve, akkor ide kattitva olvashatsz egy videókkal megtámogatott szemléletes bemutatót, ami után garantáltan megfertőződsz vele!

Cikkekkel kapcsolatos észrevételekkel a megfelelő szerzők az alábbi címen érhetőek el:

recipeferrum[kukac]indamail.hu

Az oldallal kapcsolatos átfogó ügyek esetében az alábbi címre küldjetek üzenetet:

floorballer[kukac]freemail.hu

MFSZ oldal

A Magyar Floorball Szakszövetség hivatalos oldala ezen a linken elérhető. Az oldalon a hivatalos hírek mellett a bajnoki statisztikák és tabellák is megtalálhatóak.

Utolsó kommentek

Friss topikok

Címkék

1.forduló (1) alomcsapat (11) andrew.w.k (1) angyalka (1) ares (14) átigazolás (1) ausztria (1) az elnök emberei (1) backyard babies (1) bajnoki (1) bajnoksag (1) barca (1) bemutatás (1) bl (1) budapest (1) ch (1) csapatalapítók (5) csapatváltók (2) cseh (1) cseh open (1) dave (1) dfse (10) diamonds (3) dio (1) dióhéjban (61) dopping (1) dr. bubó (2) dropkick murphys (2) edzői szemmel (1) egyetemi vb 2008 (1) ek (3) építők (1) ez volt 2007/2008 (8) feljutók (1) férfi válogatott (4) finn (1) floorball (305) floorball0 (1) floorball bevezető (1) florball (1) foci (29) ftc (2) gigaberuházás (1) golfprojekt (1) harcosok (1) három dolog (1) helyszni beszámoló (1) hét meccse (36) hunfloorball (1) h blockx (1) ibk ch (5) ingatlanmutyi (1) ismertető (1) játékvezető (1) jégkorong (2) kaszinóváros (1) kecskemét (2) kelemen (1) klagenfurt (2) kommentriport (1) krokodil (7) kupa (1) lebukás (1) legendák (6) lengyelország (2) lengyel bajnokság (1) loki (2) lordi (1) lyukacsos kristálygömb (71) madrid (1) magyar kupa (22) manowar (1) meise (5) mfsz (1) minden hétre egy szabály (6) miskolc (2) mourinho (1) múlt jelen jövő (2) nádor (2) nb1 (1) neumann (2) nfse (1) noi (87) női (66) női válogatott (10) november kupa (7) ob1 (151) ob1b (10) ob1torpedo (1) ob2 (88) ob3 (6) oldalszemle (4) olimpia (8) osztályozó (6) ősz izéi (6) ősz tavasz (3) paks (1) páty (1) phoenix (3) pierluigi collina kupa (5) portré (4) radio v2 (3) rebel svenson (1) régi idők (2) rendszer (1) rft (1) rock (23) ronaldo (1) rorschach (1) rudas (1) sári (3) selejtező (1) sérülés (1) siroki brijeg (2) soha nem felejtjük (1) spanyol (2) sportfoto (9) svéd (3) svédország (2) szavazás (1) szlovákia (2) szolgálati közlemény (4) szolnok (7) szöv.kap. (8) szpk (11) talmácsi (1) thunder (1) triton (3) u19 vb selejtező (5) újratöltve (1) vb 2008 (6) veszprém (2) veszprém open (1) világbajnokság (9) visszaszámlálás (32) vitafórum (2) w.a.s.p (1) ws (3) x3m toto (4) Címkefelhő

Linkblog

Férfi OB1/B rájátszás összeharangozó: Gyík-Rudas döntő?

2010.04.15. 10:35 Anwar_

A hazai floorballtörténelem első ob1/b-s rájátszását kezdték meg a csapatok az elmúlt hétvégén. Az ország választási, mi pedig floorball lázban égtünk, hisz itt nem X-et kellett húzni a rublikába, hanem gólt a hálóba. Az Ares B a terráriumba látogatott Gyíkfölre, míg a dunaújvárosi ifjak Paksra látogattak.

VESC Lizards - Ares HC B.   9-2

A két párosítás közül ez tűnt elsőre is a könnyebbik ágnak, hisz a Veszprém veretlenül jutott el idáig, míg az Ares ugyan a szezon végére összeszedte magát, de korábbi meccseiken mindkét alkalommal vereséget szenvedett. Az első mérkőzés ott dőlt el, mikor az Ares játékosok kiléptek a pályára…heten.

A két csere láttán felidéztük magunkban a bajnokság elejét, mikor az Ares épp hogy ki tudott állni a meccseken, és most ismét ugyan az a szituáció, csak a tét itt már nagy. Összetorlódtak a vendégek feje felett a hullámok, hisz ki családi ok miatt, ki sérülés, ki utazás, ki lejárt sportorvosi (???) miatt nem tudott elutazni a szezon legfontosabb meccsére.

A dolog nem hatotta meg a Gyíkokat, kapujuk elé szorították a vendégeket, akik a 12. percig tartották magukat, ekkor Tölgyesi kétszer köszönt be Hideg kapujába. Az első harmadot Balogh gólja zárta le, megnyugtató előnnyel mehetett pihenni a Veszprém.

A második harmadban megrázta magát az Ares, Biri 2 góljával 3-2-re feljöttek, de az erő itt elfogyott. Erre még egy 2+10 perces büntetés miatt sokáig 1 cserével játszottak a vendégek, a Veszprém pedig az utolsó harmadot 5-0-val húzta be. A 7 gólos előny biztosra vehetően elég lesz a döntőbe jutáshoz.

Paksi Floorball Klub - Rudas Floorball Team 6 - 11

Az első találkozóra Pakson került sor. Ami a csapatok egymás elleni eredményét illeti, a paksiak otthon tartották a pontokat (3-1-es győzelem), míg Dunaújvárosban 6 góllal bizonyultak jobbnak Kissék (12-6-os Rudas siker).

A mérkőzés fordulatosan kezdődött, hisz a kezdést jelző bírói sípszó még fülünkben csengett, máris vezetést szerzett a Rudas. És mielőtt a nagyérdemű észhez térhetett volna, máris újabb Rudas gól született, bár ez utóbbinak aligha örülhettek, mivel saját kapujukba találtak be.

Az első perc kaotikus viszonyainak rendezése után a csapatok rendezték a hátsó sorokat. Mire a 4.perchez érünk,az eredmény már 2-2. Szoros a meccs, fő a védekezés, ennek eredménye 5 kiállítás.

A második rész az első ismétlésének tűnhet, hisz a síp nesze még fülünkben zúg, de a labda már az újvárosi kapuban. Ekkor magasabb fokozatra kapcsolt a Rudas és elkezdte termelni a gólokat.

Az utolsó harmadban sem lankadt az iram, továbbra is nyomott a Rudas, de a paksiak megtalálták a rést a pajzson, de összességében a Rudas fölény meghozta az eredményt, 5 gólos előnnyel várhatják a visszavágót, és alakul az az ezüst, amit ősszel még bizony sokkal kilátástalanabb körülmények közt ígértünk be nekik.

A hétvégére nem várunk gyökeres fordulatokat a párviadalokban.

Rudas Floorball Team - Paksi Floorball Klub

Április 18. 15:00, Dunaújváros

Ares HC B - VESC Lizards

Április 18. 17:00, Szent László Gimnázium, Budapest

A Veszprém egy laza kocogás keretében akár az is lehet, hogy szűken kikap az ARES vendégeként, hiszen beleférhet. De mivel kétségbe vonjuk, hogy az eddig sem túl motivált keret éppen -7-nél érezné fontosnak a részvételt, így sima kettesre teszünk.

A Paks mindent megpróbál majd, de igazi erősségük a szezonban a védekezés volt, -5-ről viszont az kevés. Szoros csatát, x közeli eredményt és sima Rudas döntőt várunk.

Neumann-Kartal FSE - Neways Bajai Darazsak

Április 18. 15:00, Kartal

Az 5. helyért Kartalon küzd a két csalódott csapat. A Baja esélyesebb, de a Neumann okozott már meglepetést idén. Ismét csak kérdéses, hogy milyen összetételben futnak ki a csapatok a parkettra. Érzésünk szerint szoros vendég siker születik.