Rendkívüli közgyűlésre ébredt ma a haza floorballos társadalom. Lassan gyülekezett a nép a Sportok Házának tárgyalójában, a végére szép sereg gyűlt össze, még lelkes érdeklődők is akadtak, akik végig ülték az alig 7 órás ülést. Sok mindenről esett szó, mi igyekeztünk kiemelni a lényeget, így természetesen minden fontos kérdést érintve csak azok főbb pontjaira térhetünk ki (részletek majdan a hivatalos jegyzőkönyvben), az élmény pedig amúgy is megfizethetetlen, egy cikk keretei közt nehezen visszaadható.
A szövetség égisze alatt „hajózó” 21 csapatból 17 tiszteletét tette, amely már az ülés nyitásakor új rekordnak számított. A szakavatott szemeknek máris feltűnhet a 21-es szám, hisz a legutóbb még 23 tagja volt a szövetségnek. A MÖSE (a CH és Triton fúzió miatt) megszűnt, így a tagsága is. Sajnos hasonló sorsra jutott Szombathely város alakulata is, hisz a Szent György DFSE is a kizárás sorsára jutott.
A jelenlegi OB1-es mezőny részvevői közül csak az Eger és az ARES nem delegált küldöttet a találkozóra, így a testület már 10 órakor határozatképes volt. A levezető elnök és egyéb tisztségek megválasztása után (szokásos protokoll) rátértek az első napirendi pontra, a 2008-as költségvetés elfogadására. Fontos pont, hisz az állami támogatások elnyerésében (kiutalásában) fontos szerepe van az elfogadott költségvetéseknek. A szövetség hiánnyal zárta a 2008-as évet, ami elsősorban az U19-es VB selejtezőnek tudható be, mely megrendezése hatalmas feladat volt és a költségkeretet „kissé” át kellett lépni a siker érdekében ( a selejtező költségvetésének átbeszélése is megtörtént ennél a pontnál).
A költségvetést a tagság elfogadta egyhangúlag.
Ezt követően Kovács Barna beszámolója következett, aki a diákolimpiai versenyek szervezésében és lebonyolításában vállalt oroszlánrészt. A versenybizottság részéről Bokor Gábor tartott beszámolót. Kiemelte a Nemzeti Sport Online oldalára történő bejutást, ahol immáron rendszeresen jelennek meg szeretett sportunkról írások. A beszámolókat a testület elfogadta.
Ezek után következett a 2009-es költségvetési tervezet elfogadása. Változás ebben az évben: a válogatottak nem külön-külön, hanem egy összegben elkülönített pénzből „gazdálkodnak”.
A nap főműsorszámaként az elnökválasztás következett. Megismerhettük a két jelölt (Pavelka Zoltán levélben elküldött és Vörös László személyes) programját, melyek meghallgatása után Vörös Lászlót 16-1-es arányban választották elnöknek (a hír bejelentése után az amerikai tőzsde megpezsdült, az olaj ára tovább zuhant). Az új elnök fő feladatai között említette például a sportág népszerűsítését, egy fizetett főtitkár pályáztatását (ezt a közgyűlés egyhangúlag el is fogadta), a csapatokkal jobb kommunikáció kiépítését.
Új elnökségi tagot is választott a közgyűlés Németh Miklós személyében (15-2 arányban).
A fegyelmi bizottság lemondott tagjának, Liebe Györgynek pótlására is sor került. Bokor Gábor javaslatára Kiss Attila került felkérésre, aki meglepődöttségében és meghatódottságában 1 óra 15 perc 33 másodperces beszédet „rögtönzött”, majd az ismét feltett kérdésre („vállalod-e Atis?”) már csak egy 11 perc 28 másodperces monológ érkezett, amit a közgyűlés „igen”-nek vett, így 14-2-vel bekerült a fegyelmi bizottságba.
A következő indítványban Kovács Tamás, a versenybizottság elnöki posztjából történő visszahívását tettek javaslatot, mely 8 igen 5 nem és 3 tartózkodás (nem volt meg a többség) mellett elvetésre került. Csakúgy, mint a Phoenix indítványa, miszerint a szövetség törölje el azt a szabályt, mely 1 játékost csak 2 bajnokságban enged szerepeltetni.
Ezt követően elérkezett az utolsó pont, melyben számos dologról esett szó. Címszavakban a legfontosabbak, melyek mindegyike önmaga egy komplett cikksorozatot is megtölthetne:
- játékvezető kérdése
- vita az edzőképzésről
- a 2008/9-es bajnokság nevezésével kapcsolatos viták („kártya” kérdés)
- regionális kispályás bajnokságok szervezése
- 2010-es felnőtt férfi VB selejtező megrendezésének lehetősége
Számos kérdés megvitatásra került eme gigászi hosszúságú ülésen. És most jön egy személyes hangvételű hozzászólás:
Mindez hihetetlenül kultúrált körülmények között zajlott, érezhető volt a levegőben a tenni akarás, a jó szándék és az a tény, hogy mindannyian egy csónakban, egy irányban haladunk egy cél felé. Ez már egy „jel” hogy elindultunk a jó irányba. A csónak következő megállója egy kötelezővé tett csapatvezetői értekezlet lesz, melyben közösen alakíthatunk ki egy hosszútávú projektet az utóbbi idők szórványos ötletbörzéinek egyesítésével…
Utolsó kommentek