Alakul a következő évi bajnokság, elitliga lesz nyolc csapattal őszre, majd hattal tavaszra (és ne, ne kezdjünk el azon a plusz 4 meccsen lovagolni…). Kiélezett találkozók, izgalom, fizikai, taktikai, stratégiai harc, erő, technika, pezsgés. Közönségcsalogató játék, amely méltán növeli majd a játék népszerűségét, és a játékosok számát, elindul a fejlődés útján a válogatott is. Legalábbis ezek a remények, ezek az indokok és ezek a szólamok.
Apropó közönségcsalogató játék. Apropó közönség, apropó hová. Ha a jelenlegi pályákat nézzük, akkor vajmi kevés esély van arra, hogy plakátokra felkerüljenek a termek és lehessen menedzselni az élvonalbeli találkozókat. Emiatt tovább után a blogon vetjük fel a fixhelyszínes fővárosi elitliga ötletét az egykor méltán híres, azóta pedig nem ok nélkül legendás Népstadionban rendezett kettős rangadók mintájára Gál Tamás (a Miskolci Szabadidőközpont FSE alelnöke és a www.floorballer.hu tulajdonosa) megkeresése eredményeként, övé a némileg megszerkesztett szó.
Az ötlet abból indul, hogy jelenleg, ha valakit érdekel a sportágunk, akkor sem találja meg könnyen a termeket, semmi komfortfokozata sincs, rossz minőségű helyeken játszanak a csapatok kritikán aluli termekben, esély sincs arra, hogy jól menedzselhető legyen a bajnokság. Ezért az előrelépéshez a kuparendszerű, de ugyanakkor mégis bajnoki ritmusra apelláló küzdelmekre van szükség. Erre egy megoldás lehet a talán elsőre kicsit utópisztikus, ám megfontolandó alábbi pár lépésből álló terv:
Első lépés: A budapesti csapatokkal egyeztetni, hogy mit szólnának ahhoz, ha mindenki ugyanazon a pályán játszaná a mérkőzéseit. (Lássuk be, Pesten senki nem kamatoztatja hazai pályájának előnyeit több 100 fős kialakult szurkolótábor formájában.) A szövetség foglalja le az időpontot legalább fél évre előre a csarnokban a sorsolás függvényében, illetve úgy alakítsuk a sorsolást, hogy legalább 2 budapesti mérkőzés legyen egy fordulóban. Ha több, természetesen nem gond. Összességében jelen állás szerint a 8-ban jó eséllyel 5-6 fővárosi gárda lesz, akikből 4 minden bizonnyal megéri a tavaszt, így ez garantálható is. Árkedvezmény kialkudható, de ami a legfontosabb, tervezhető, egy helyszínen van és adott esetben interneten követhetőek a mérkőzések. Ezek csak a felnőtt férfi bajnokság mérkőzéseire vonatkoznak. Az utánpótlás, női bajnokság nem változna.
Második lépés: A csarnokkal szembeni kritériumok megfogalmazása.
Első közelítésben: legalább 300 fő befogadására alkalmas legyen, ülőhelyek, állóhelyek egyaránt kialakíthatóak a teremben. Legalább 6 öltözővel rendelkezik, szabvány pályája van és hétvégenként lehessen legalább 6-9 óra időt bérelni náluk.
Harmadik lépés: Megtalálni a csarnokot. Kétségkívül egy nehéz pont, de ha hosszú távra tervezünk, szükséges.
Negyedik lépés: a közvetítési lehetőségek áttekintése, mérkőzések menedzselésének átgondolása.
A cél nem kérdéses: nézők előtt játszani, netes közvetítés lehetővé tétele, a sport reklámértékének növelése, egy fix bázis kialakítása. Ez természetesen csak egy ötlet, mely további csiszolásra, megvitatásra szorul, vitaindítónak szánjuk az írást és a gondolatot, várjuk és reméljük az észrevételeket!
Utolsó kommentek